jak urządzić pokój dla ucznia?

Jak urządzić pokój dla ucznia? – inspiracje i porady

Jak urządzić pokój dla ucznia, który własnie idzie do szkoły? Właśnie rozpoczął się kolejny rok szkolny. Oznacza to, że nasze dziecko znowu sporo czasu będzie spędzać na nauce oraz rozwiązywaniu zadań. Jeśli nasza pociecha nie ma jeszcze własnego kącika do nauki, najwyższy czas, aby o tym pomyśleć.


Jak urządzić pokój dla ucznia?

Jednym z najważniejszych elementów pokoju każdego ucznia jest oczywiście biurko. To tutaj dziecko będzie głównie spędzać popołudnia. Zabierzmy więc nasze dziecko na zakupy. Może przecież samodzielnie wybrać kształt czy też kolor biurka, dzięki czemu, miejmy nadzieję będzie chętniej siadać przy nim do nauki. My zaś skupmy się na tym, aby biurko było wygodne, praktyczne. A co najważniejsze miało właściwą wysokość, zapewniając dziecku odpowiednią, nie zgarbioną postawę. Idealnym rozwiązaniem do pokoju naszego dziecka jest biurko z regulowaną wysokością blatu, dzięki czemu mamy pewność, że za rok biurko nadal będzie dobre. Dobrze wiemy jak szybko dzieci rosną i za kilka miesięcy ulubione biurko może być już zwyczajnie za małe dla naszego dziecka. Biurko z możliwością regulacji jest więc oszczędnością czasu i pieniędzy.

Aranżacje wnętrz dla małego ucznia

Bardzo ważne jest to, gdzie ustawiamy mebel. Najlepsze są obie ściany prostopadłe do ściany z oknem, przy czym lepsza jest prawa, z uwagi na stronę, z której pada światło dzienne. Nie ma to jednak znaczenia w przypadku światła sztucznego, wówczas wystarczy, że umieścimy lampę w odpowiednim miejscu. Pamiętajmy także o dodatkowych akcesoriach, które ułatwią życie naszego ucznia. W pobliżu biurka ustawmy kosz na papiery, pojemnik na przybory do pisania, tablicę korkową, na której można przypiąć plan lekcji i różne ważne notatki. Ciekawym rozwiązaniem jest też skrzynka, gdzie dziecko wrzuca wszystkie swoje drobiazgi. Ma zawsze to czego potrzebuje pod ręką, czyli klej, nożyczki, spinacze biurowe itp. rzeczy.