jaki wybrać zlewozmywak do kuchni

Jaki wybrać zlewozmywak do kuchni? – porady

Jaki wybrać zlewozmywak do kuchni? Zanim wybierzesz model zlewozmywaka, przede wszystkim zadaj sobie podstawowe pytania, czy dużo czasu spędzasz w kuchni, czy często gotujesz i czy masz zmywarkę. Dzięki temu będziesz wiedział czy twój zlewozmywak powinien mieć jedną czy dwie komory, czy potrzebujesz ociekacz i jaki materiał powinien mieć zlewozmywak.


Zlewozmywak jednokomorowy i dwukomorowy

Osoby mające zmywarkę spokojnie mogą wybrać zlewozmywak jednokomorowy. Z kolei zlewozmywaki dwukomorowe sprawdzą się w kuchni bez zmywarki do naczyń, pod warunkiem, że jest na nie dość miejsca. W małych kuchniach dobrym rozwiązaniem jest zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem albo zlewozmywak półtorakomorowy.

Zlewozmywak do kuchni nowoczesnej i minimalistycznej

Do kuchni nowoczesnej i minimalistycznej idealnie pasują zlewozmywaki ze stali szlachetnej, dobrze współgrają ze stalowymi urządzeniami AGD. Jest to dobry pomysł, jeśli nie lubisz eksperymentów i chcesz, aby twoja kuchnia zawsze wyglądała elegancko. Inna interesująca propozycja do kuchni nowoczesnej, głównie do kuchni utrzymanej w biało-czarnej kolorystyce to zlewozmywaki szklane. Jeśli szukasz nowych pomysłów, zwróć uwagę na zlewozmywaki z innowacyjnego materiału Tectonite. Jest to materiał, wykonany z odpornego, syntetycznego tworzywa, który wykończony jest specjalną powłoką, która nadaje powierzchni zlewozmywaka granitowy wygląd. Jest łatwy do zamontowania i wytrzymały.

Zlewozmywak do kuchni klasycznej

Do kuchni klasycznej nadają się zlewozmywaki granitowe. Najlepiej wyglądają odcienie beżowe, orzechowe, brązowe lub białe. W sprzedaży znajdziesz również zlewozmywaki łączące elementy nowoczesne i klasyczne. Możesz kupić np. zlewozmywak granitowy ze stalowymi aplikacjami.