jakie łóżko wybrać do sypialni

Jakie łóżko do sypialni wybrać? – porady

Jakie łóżko do sypialni wybrać? Jedną trzecią naszego życia spędzamy w łóżku, dlatego też warto zadbać, aby mebel ten był wygodny i praktyczny. To właśnie od tego, na jakim łóżku śpimy zależy czy rano budzimy się wypoczęci i zrelaksowani, czy nie boli nas kręgosłup itd. Jakimi zasadami kierować się przy wyborze łóżka? Znajdziesz tutaj kilka wskazówek, które ułatwią ci podjęcie decyzji.


Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Wielkość naszego łóżka zależy od potrzeb, ale także sypialni. Jeśli mamy dużą sypialnię możemy sobie pozwolić na duże łóżko, niestety nie każdy z nas ma taką możliwość. Obecnie, łóżka produkuje się w kilku standardowych wymiarach. Łóżko jednoosobowe mierzy 90 cm szerokości, a dla par najczęściej 140-160 cm (przy długości 200 cm). Takie wymiary są wystarczające, aby spać wygodnie. Pewnie większość z nas marzy o wielkim łożu, które jest bardzo wygodne, ale musimy pamiętać, że taki mebel sprawdzi się tylko w przestronnej sypialni.

Tak ważny wygląd oraz komfort

Łóżko składa się nie tylko z solidnej ramy. Istnieje wiele dodatków, w które mebel może być wyposażony w zależności od naszych potrzeb i wymagań. Pierwszym z nich jest zagłówek, przydatny dla osób, które lubią czytać książkę przed pójściem spać. Łóżko z zagłówkiem prezentuje się pięknie w zestawie meblowym tego samego rodzaju, stwarzając w sypialni wyjątkowo elegancki klimat. Kolejnym dodatkiem są zamontowane szuflady. W mieszkaniu zazwyczaj brakuje nam miejsca, a zabudowane skrytki są idealne do przechowywania rzeczy „sezonowych”. Warto więc pomyśleć o łóżku z szufladami, szczególnie, gdy nasze mieszkanie jest ciasne.

Jaki materac wybrać do łóżka

Jeśli sen i odpoczynek w łóżku ma być komfortowy musimy pomyśleć o dobrym materacu. Niewłaściwie dobrany może znacznie utrudnić wypoczynek, a nawet przynieść więcej szkód niż pożytku. Bóle kręgosłupa, skurcze, ciągłe niewyspanie – to tylko niektóre ze skutków zbyt miękkiego lub za twardego materaca. Przed zakupem materaca koniecznie sprawdźmy stelaż w naszym łóżku. Nowoczesne materace (np. kieszeniowe czy lateksowe) wymagają sprężynującego stelaża. W takim przypadku łączenie „starego” z „nowym” niekoniecznie jest dobrym wyjściem.