Jakie zasłony do sypialni

Jakie zasłony do sypialni wybrać?

Zasłony do sypialni to rozwiązanie, które sprawdzi się przez cały rok. Ochroni przed wpadającymi do wnętrza promieniami słonecznymi, pozwoli zapomnieć, czym jest pełnia księżyca, a także będzie strzegło naszej prywatności wieczorami. Jakie zasłony wybrać? Czym się kierować?


Zasłony do sypialni – rodzaje
Zasłony nowoczesne do sypialni można podzielić na kilka różnych kategorii. Najogólniej mówiąc, podział ten powstaje z uwzględnieniem efektu, który chcemy osiągnąć. Zasłony do sypialni dzieli się na:
Zasłony panelowe – świetnie sprawdzą się niezależnie od położenia okna. Nie tylko chronią przed przenikaniem światła do wnętrza pomieszczenia, ale także stanowią atrakcyjne uzupełnienie wystroju wnętrza.

zasłony khaki do sypialni

Zasłony zaciemniające – tego typu modele wykonane są z nieprześwitującego materiału. Nawet jasne tkaniny skutecznie chronią przed przedostawaniem się do wnętrza promieni słonecznych. Zasłony nowoczesne zaciemniające idealnie sprawdzą się w przypadku okien wychodzących na południe lub zachód, czyli w pomieszczeniach, które są najbardziej narażone na nasłonecznienie.

Zasłony półprzezroczyste – pełnią natomiast bardziej funkcję dekoracyjną niż chroniącą przed światłem. Lepiej sprawdzą się więc w pomieszczeniach, w których okna wychodzą na stronę północną. Najczęściej zasłony do sypialni tego typu wykonane są z woali lub też półprzezroczystych tkanin.

Jednolite zasłony do sypialni
Zasłony do sypialni stanowią integralną część wystroju pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce, aby były dopasowane do aranżacji wnętrza. Rozwiązaniem, które sprawdzi się zawsze, są jednolite zasłony nowoczesne do sypialni. Prosty design to nowoczesny look i minimalizm. Tego typu rozwiązanie idealnie wpisze się nie tylko we wnętrza nowoczesne, ale także klasyczne, skandynawskie i glamour.

Wzorzyste zasłony do sypialni
Osoby lubiące nieco odważniejsze rozwiązania z pewnością docenią wzorzyste zasłony do sypialni. W sypialni świetnie spisze się krata, paski, motywy geometryczne czy kwiatowe. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu lekkości aranżacji, postawmy na zasłony wykonane z delikatniejszej tkaniny. Osoby, którym zależy na osiągnięciu romantycznego, przytulnego charakteru w sypialni, powinny rozważyć zasłony nowoczesne w kwiaty. To idealny motyw do sypialni, który nie będzie przytłaczający.