Koszty budowy domu 2019

Koszty budowy domu w 2019 – najważniejsze czynniki

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jakie są koszty budowy domu w 2019. Zapewne doszliście do wniosku, iż cena uzależniona jest od tego jaki dom chcemy mieć. Czy będzie to duży wielorodzinny dom czy też mały domek w którym pomieści się jedna rodzina.


Działka a budowa domu

Oczywiście to stwierdzenie jest prawdziwe, jednakże koszty, jaki poniesiemy przy budowie domu składają się jeszcze z wielu innych czynników. Na początek musimy posiadać działkę, na której to będziemy chcieli wybudować nasz wymarzony dom. Koszty działek są uzależnione w dużej mierze od ich lokalizacji. Czynnikiem decydującym jest czy działka jest już działką posiadającą przyłącza wody, ścieków, energetyczne i gazowe, czy też ich nie posiada. Bardzo często okazuje się, że zakup działki budowlanej to praktycznie połowa kosztów budowy, jakie będziemy musieli ponieść.

Pozwolenia i geodeta

Kolejną rzeczą wpływająca na nasze koszty budowy są wszelkie pozwolenia, oraz usługi świadczone przez geodetę. Praktycznie przez cały okres budowy będzie nam potrzebny, warto więc wybrać takiego, który jest w miarę dyspozycyjny, oraz stosunkowo tani, aby zaoszczędzić trochę. Koszty ponoszone przy uzyskaniu wszelakich pozwoleń, są w zasadzie takie same dla każdego domu. Dlatego tutaj nie powinniśmy odczuć różnicy w wielkości naszego domu.

Czynniki wpływające na ostateczną cenę domu

Kiedy już uzyskamy wszystkie pozwolenia, pora wynająć firmę która przeprowadzi budowę naszego nowego domu. Tutaj polecam zdecydować się na firmę, która zapewni nam to, że nie będziemy trakcie trwania budowy musieli zatrudniać dodatkowych fachowców, ponieważ w firmie takowych zabraknie. Koszty budowy zaczną gwałtownie rosnąć, kiedy my zaczniemy decydować o tym, z jakich materiałów ma być wykonany nasz dom. Na przykład materiały izolacyjne, stolarka okienna i odpowiednio zaprojektowana wentylacja, będą pełniły bardzo ważną rolę w zachowaniu odpowiedniego bilansu cieplnego całego budynku. Tutaj będziemy mieli pełne pole do popisu ograniczone tylko i wyłącznie zasobnością naszego portfela. Obecnie rynek budowlany rozwija się bardzo prężnie i co chwila pojawiają się na nim nowe technologie i materiały budowlane. Które są bardzie przyjazne dla środowiska i jednocześnie wpływają na zmniejszenie wydatków. Jak więc widać na koszty budowy domu w 2019 jakie trzeba ponieść podczas budowy domu, wpływa bardzo wiele czynników.