kino domowe w domu

Aranżacja kina domowego w domu

Zastanawiasz się nad aranżacją kina domowego w swoim domu, jednak brak Ci pomysłów? Dobrze trafiłeś. Tutaj znajdziesz wszelkie odpowiedzi na swoje pytania. Zobaczysz w jaki sposób można zamienić salon w prawdziwie istny raj dla miłośników kinematografii.


Salon, a kino domowe

Wiadomym jest, iż nie każda osoba na świecie to od razu fan filmów. Ponadto w dzisiejszych czasach mało kto ma wystarczająco dużo wolnych chwil, aby móc spędzać je na oglądaniu telewizji, czy żeby jakoś rozwijać swoje zainteresowania. Większość osób po tym jak wróci do domu, to jedyne wolne chwile znajdują tak naprawdę późnym wieczorem. Dlatego też nie ma co się dziwić, iż nie mają oni ochoty po naprawdę frustrującym dniu iść na jakieś kompromisy dotyczące obrazu oraz dźwięku. Tylko, że nastaje tutaj pewien problem, że nie w każdym mieszkaniu można zainstalować kino domowe, a to z tejże racji, iż jest ono za jasnej i nieustawne. Jeżeli przesunięta zostania kanapa do ściany, to ekran może nie znaleźć zbyt dobrego miejsca. Nie mówiąc już oczywiście o tym, iż kino domowe powinno cechować się również odpowiednią atmosferą.

Zmiana scenografii w pokoju

Większość osób może pomyśleć, iż układ mieszkania nie jest elementem, który zbytnio sprzyja w urządzaniu kina domowego, jednak każdą kwestię można rozwiązań, pod warunkiem, że się tego naprawdę chce. Warto do tego tematu podejść niczym do dekoracji, czyli tak, aby można wszystko było można zmienić w łatwy sposób. Podczas dnia, gdy potrzebna jest Wam większa ilość przestrzeni, światła oraz odpowiedniego dostępu do kuchni, za telewizorem możecie umiejscowić jedynie wąski fragment ścianki działowej, zaś za osoba, która siedzi jest umiejscowiona dekoracyjna płaszczyzna. W momencie, gdy nachodzi potrzeba obejrzenia filmu, scenografia ulega zmiana. Wtedy to za ekranem widoczne już są dwie ścianki, które kolorem dopasowują się do reszty wnętrza, na których widoczne są plakaty filmowe. Doprowadza to do tego, że wnętrze jest już oddzielone od innych pomieszczeń, a do wnętrza nie wpada nadmiar światła.

Sala kinowa bez telewizora

Istnieje taka opcja, aby zamiast telewizora zastosować rzutnik oraz duży ekran. Jest to rozwiązanie, które będzie wymagało większej ilości pracy oraz wymagać będzie podejścia bardziej specjalistyczne, ale mimo wszystko miłośnicy kina powinni być zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Możecie zdecydować się tutaj na zakup gotowego ekranu, albo wybrać nieco prostszy sposób, który będzie też bardzo efektowny, a dokładniej chodzi o to, że wyznaczony zostaje na ścianie biały prostokąt, który zostanie otoczony przez czarną ramką, a reszta ściany można pomalować na mocny kolor jak np. czerwony. Warto zdecydować się na taką farbę, która będzie w stanie odbijać światło, dzięki temu obrazi.