brama przesuwna automatyczna samonośna

Brama przesuwna automatyczna

Jaką wybrać bramę przesuwną?

Brama przesuwna automatyczna stanowi nieodłączony element ogrodzenia, który wraz z ogrodem tworzy piękną wizytówkę naszego domu. Gwarantują możliwość przedostania się na teren działki, a także zwiększają poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Z reguły także prezentują się całkiem atrakcyjnie, dodając uroku wszystkim elementom otaczającym konkretną posesję. Decydując się na nie, warto zwracać uwagę na szereg szczegółów. Chociaż większość z nich może być znacząco podobnych do siebie nawzajem, z reguły pełnią różnorodne funkcje.


Bramy przesuwne automatyczne rodzaje

Ze względu na możliwości wykorzystywania bramy można podzielić na dwie podstawowe grupy: skrzydłowe i przesuwne. Pierwsze z nich otwierają się do przodu i do tyłu, podczas gdy drugie otwierają się na bok. Oba rodzaje wykonuje się z solidnego materiału, najczęściej ze stali. Dzięki temu jeszcze lepiej spełniają swoje funkcje, w tym przede wszystkim gwarantując odpowiedni stopień bezpieczeństwa i estetyki. – Mogą posiadać wiele, nawet najbardziej oryginalnych, ozdób.

Zastosowanie bram przesuwnych

Jakie zastosowanie posiada brama przesuwna automatyczna? Okazuje się, że całkiem spore, na co wpływa przede wszystkim ich wykorzystywanie zarówno w przypadku działek z budynkiem mieszkalnych, jak i w obrębie fabryk. Z reguły decydują się na nie osoby, które nie posiadają zbyt wiele miejsca. Bramy skrzydłowe wymagałyby częstego wykorzystywania przestrzeni drogi czy posesji, która w tym przypadku może być wykorzystana do realizacji innych celów i, co najważniejsze, nie musi być specjalnie dostosowywana. Wystarczy zdecydować się na przesunięcie bramy w lewo lub w prawo (czasami istnieje możliwość wykorzystania obu stron), aby cieszyć się odpowiednią przestrzenią, umożliwiającą wstęp na daną posesję.

Jak wybrać bramę przesuwną? Ręczna czy z automatem?

Bramy przesuwne często posiadają automaty do bram, które umożliwiają ich otworzenie. Mogą one być wykorzystywane praktycznie we wszystkich okolicznościach, zarówno w przypadku posesji prywatnych, jak i fabryk czy zakładów pracy. Osoby posiadające stosowne uprawnienia powinny jedynie wykorzystać odpowiedni guzik znajdujący się na pilocie, aby nowoczesna brama przesuwna w mgnieniu oka otworzyła się. Takie rozwiązanie gwarantuje swobodę przemieszczania się między posesją a przestrzenią publiczną, zarówno w przypadku wszelkiego rodzaju pojazdów, jak i osób prywatnych. Oczywiście, istnieją pewne ograniczenia, a jednym z nich jest na przykład śnieg. Podczas niezbyt korzystnych warunków pogodowych może on znacząco utrudniać przesuwanie się bramy, jednak nie powinno to odstraszać zwolenników nowoczesnych rozwiązań. W większości przypadków potrafią one zagwarantować komfort i oszczędność czasu – aby otworzyć bramę, nie trzeba nawet wychodzić z pojazdu.