nowoczesny ogród

Co to znaczy nowoczesny ogród?

Zastanawiałem się ostatnio, co w zasadzie znaczy dla mnie pojęcie nowoczesny ogród. Czy wyznacznikiem będzie ilość nowinek technicznych wprowadzonych do ogrodu? Oczywiście automatyczne nawadnianie to już żadna nowość, ale automatyczna kosiarka jeszcze nie jest zbyt popularna.


Czym właściwie jest nowoczesny ogród?

Czy może ogród nowoczesny to taki, który wygląda … nowocześnie. A może lepiej powiedzieć współcześnie. Ostre linie podziału, symetria, porządek, architektoniczne dodatki typu kamienne kule, lustra itp.

Może jednak nowoczesny ogród powinien charakteryzować się minimalną ilością czasu potrzebnego na pielęgnację. Wiadomo, że jesteśmy zabiegani, więc ogród nie powinien zabierać nam czasu a służyć jedynie do relaksu po pracy i organizacji garden party.

I jeszcze jeden pomysł. Być może ogród nowoczesny, to ten, który połączy różne funkcje i będzie zmieniał się na przestrzeni lat. Dostarczy wrażeń estetycznych i miejsca do wypoczynku, ale też zdrowych warzyw i ziół z własnej, naturalnej uprawy. Będzie miejscem zabaw i poznawania przyrody dla dzieci a później bezpiecznym azylem do którego będą chciały wracać. Gdy jesteśmy aktywni zawodowo nie będzie nas nadmiernie zaprzątała pielęgnacja, ale z czasem uprawa ogrodu być może stanie się naszym pełnoetatowym hobby?

Jak postrzegamy nowoczesny ogród – moja opinia

Myślę, że współczesny, nowoczesny ogród powinien mieć jedną cechę wspólną, bez względu na to w jakim stylu jest zaprojektowany, ile czasu poświęcamy na pielęgnację itp. Powinien dawać radość swoim użytkownikom! Jeśli ogród cię nie cieszy, staje się źródłem stresu, wpędza cię w poczucie winy, to masz problem. Ale tak naprawdę to nie jest ważne jaką łatkę przypniesz do swojego ogrodu. Po prostu się nim ciesz!

A czym dla ciebie jest nowoczesny ogród?