meble kuchenne na wymiar

Co warto wiedzieć o szafkach kuchennych robionych na wymiar?

Kiedy decydujemy się na kupno nowego mieszkania, prosto od dewelopera, czeka nas także jego urządzenie. Przeważnie mamy na ten cel przeznaczone środki, dlatego możemy zrealizować swoje najlepsze pomysły. Jednym z istotniejszych pomieszczeń w naszym domu jest z pewnością kuchnia. To tam bowiem każdego dnia będziemy przygotowywać pyszne posiłki dla całej rodziny. Wybierając meble, rzadko kiedy korzystamy z gotowych kompletów, bowiem ciężej wkomponować je do naszego wnętrza. Zanim jednak zamówimy spersonalizowany produkt dowiedzmy się, co warto wiedzieć o szafkach kuchennych robionych na wymiar?


Zdejmowanie miary w kuchni

Tak samo jak w przypadku szytego na zamówienie płaszcza, również przy projektowaniu mebli należy dokładnie zdjąć miarę, w tym przypadku z naszej kuchni. W czasie tej czynności należy zwrócić uwagę na szerokość oraz rozmieszczenie okien, miejsce występowania przyłączy wodociągowych oraz kontaktów elektrycznych. Również musimy dokładnie określić, jaki obszar pomieszczenia mają zajmować meble, bowiem niekiedy chcemy pozostawić nieco miejsca na jadalnie. Także należy zastanowić się, w którym miejscu należny umieścić poszczególne sprzęty, takie jak kuchenka czy lodówka, aby rozstawienie było dla nas wygodne. Tylko wówczas wykonawca mebli będzie mógł wykonać dla nas produkt adekwatny dla naszych potrzeb.

Sprzęty AGD w zabudowie kuchennej

Jeżeli decydujemy się na kuchnię szytą na wymiar, zakup lodówki czy innych sprzętów AGD zostawmy sobie na koniec. Bowiem wcześniejsze nabycie wolno stojącej zmywarki, może skutkować całkowitym zachwianiem koncepcji projektu, wymyślonego przez architekta. Obecnie coraz popularniejsze są kuchnie, w których właściwie każdy sprzęt jest zabudowany. Wówczas bowiem nasza kuchnia prezentuje się najlepiej, zyskując jednolity wygląd. Studia projektowe po dostarczeniu nam wymiarów artykułów, które chcemy kupić, na ich podstawie sporządzą wygodny dla nas mebel.

Odpowiednie materiały

Efekt końcowy, jaki będzie wywierać nasza kuchnia, w dużej mierze zależeć będzie od wybranych przez nas materiałów. Najdroższe, jednak najbardziej eleganckie oraz wytrzymałe będą fronty szafek z naturalnego drewna, pokryte wytrzymałą politurą. Jeżeli do tego dopasujemy blaty, wykonane z jednolitego kamienia, otrzymamy najciekawszy projekt. Tańszą wersją, jednak także ciekawą będą fronty intarsjowane, wykonane z różnokolorowych fornirów, ułożonych w ciekawe wzory. Najbardziej ekonomiczne będzie zastosowanie płyt MDF, powstających ze sprasowanego drewna różnych gatunków. Materiał ten jest jednak najmniej odporny na wilgoć.

Wybór fachowca do kuchni

Oczywiście, szalenie istotnym aspektem w przypadku mebli na wymiar będzie wybranie fachowca, który je zaprojektuje. Mamy kilka opcji do wyboru. Możemy udać się to pracowni stolarskiej, w której pracuje cieśla, wyspecjalizowany w tego typu projektach. Również architekt wnętrz wchodzi w grę, szczególnie jeśli cenimy sobie rozwiązania niekonwencjonalne.

Kiedy decydujemy się zamówić szafki kuchenne na wymiar, istnieje wiele czynników, które należy przemyśleć. W jaki sposób powinniśmy rozplanować ułożenie sprzętów AGD? Czy mają być one zabudowane? Jakie materiały sprawdzą się najlepiej do sporządzenia mebli? Tylko wówczas będziemy mogli otrzymać zadowalający nas efekt.