Dekoracje w domu

Dekoracje – czy koniecznie muszą być kosztowne ?

Odświeżenie czy dekorowanie wnętrze, wbrew pozorom, wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Na pewno zaskoczy Cię fakt, że  jak najbardziej można to zrobić niedrogo, a nawet zupełnie za darmo! Jedyne, czego potrzeba w większej ilości to twojej kreatywności i kilku chwil wolnego czasu. Poza tym, wykonywanie samodzielnych dekoracji do domu może być zajęciem bardzo relaksującym, a przy tym twórczym.


Dekoracje robione własnoręcznie!

Jeśli nie chcesz wydać fortuny na odświeżenie swojego domu, pokoju czy choćby kilku przedmiotów, możesz skorzystać z jednego z wielu pomysłów z serii DIY, czyli Do it Yourself!  Efekty na pewno pozytywnie Cię zaskoczą. Uzyskasz zupełnie nowe wnętrze, które, co ważniejsze, będzie jedyne w swoim rodzaju.

Czasem najprostsze pomysły są najtrudniejsze do odkrycia. Dlaczego by nie namalować samodzielnie obrazu? Jeśli ze szkolnych lekcji plastyki niewiele już pamiętasz, możesz pokusić się o stworzenie totalnej abstrakcji albo obrazu niczym ze szkoły Ekspresjonistów. A może twoje dzieci lubią chwytać za pędzel albo kredki? Wykorzystaj ich zainteresowania i poproś je o ozdobienie wnętrza ich własnym dziełem sztuki. A na czym można malować? Wybór jest ogromny: płótno,karton, sklejka, a nawet tektura.

Dekoracje do biura, domu

Kącik do pracy urządzony w domu, choćby miał składać się tylko z biurka, też powinien wyglądać miło i zachęcająco. Powinien być on także funkcjonalny i motywujący do pracy. Nie ma lepszego na to rozwiązania niż stworzenie unikalnego moodboardu, który zbudujesz od początku do końca. Czym jest moodboard? Otóż chodzi o osobistą tablicę pełną inspiracji, zdjęć, zapisków, ważnych cytatów lub terminów do zapamiętania.

To idealny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie tylko już nigdy nie zapomnisz o ważnym spotkaniu, ale także zbudujesz przestrzeń w 100% kreatywną i nietuzinkową. Ten swoisty collage wygląda niezwykle efektownie i możesz go stworzyć na tablicy korkowej albo styropianowej. Jeszcze inną opcją jest pomalowanie kawałka ściany farbą kredową i pisanie wprost na ścianie, najlepiej kredą w wielu odcieniach. Poszczególne elementy moodboardu można też  umieścić wprost na ścianie. Wtedy za taką ozdobę nie zapłacimy… zupełnie nic!

Stwórz coś z zużytych rzeczy. Takie dekorację najbardziej cieszą!

Recykling jest nie tylko modny, ale także coraz bardziej potrzebny naszej planecie. Połącz więc ekologię z dekoracjami wnętrz i wykorzystaj nieograniczone możliwości, jakie daje Ci DIY. W tym wypadku ogranicz Cię jedyna wyobraźnia, a tę na pewno masz olbrzymią. Materiały na pomysłowe dekoracje i tak już prawie na pewno masz w domu. Możesz wykorzystać puste puszki po kawie, konserwach i innych produktach spożywczych, podobnie jak pudełka. Oklej je folią samoprzylepną o ciekawym deseni i pokaż wszystkim, co znaczy kreatywne przechowywanie.

W święta i nie tylko wykorzystaj tanie i dostępne lampki choinkowe. Te bożonarodzeniowe dekoracje mogą służyć jako ozdoba i ciekawy akcent w domu przez cały rok, na przykład zawieszone na lustrze lub karniszu. Interesującym pomysłem jest ich umieszczenie w zwiniętej formie w szklanym naczyniu – całoroczna lampka gotowa.