Jak optycznie powiększyć wnętrze i pokój

Jak optycznie powiększyć małe wnętrze pokój?

Lustro może być prawdziwym zbawieniem dla mieszkańców małych mieszkań, którzy marzą o powiększeniu powierzchni – chociażby tylko za pomocą złudzeń optycznych. Lustro odbija światło i otwiera przestrzeń, dzięki czemu małe wnętrze wydaje się większe i jaśniejsze.

Jak optycznie powiększyć małe wnętrze lub pokój 

Lustro może stać się nie tylko ciekawym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza, ale także ciekawą ozdobą. Dzisiejszy asortyment luster jest dość szeroki, zatem można je dostosować praktycznie do każdego wnętrza. Od nowoczesnych po ty w stylowych ramach – można wybierać do woli. Różne kształty i rozmiary sprawiają, że za pomocą luster można stworzyć ciekawą aranżację.

Na co warto zwrócić uwagę podczas ozdabiania małego wnętrza lustrami?

W wielu mieszkaniach można spotkać się z tzw. lustrzanymi ścianami. Lustra zakrywające całą ścianę mogą być umieszczone na drzwiach szafy lub w innym miejscu, w którym będą praktycznie wykorzystane. Lustrzana ściana ma dużą zaletę – dzięki niej pomieszczenie „powiększa” się nawet dwukrotnie. O tym, jaki będzie ostateczny efekt takiej ściany zależy przede wszystkim od tego, co będzie się w niej odbijało. Warto zatem wybrać na lustrzaną ścianę takie miejsce, w którym odbijany obraz będzie miły dla oka.

Inne sposoby na optyczne powiększenie mieszkania

Nie każdy ma jednak możliwości stworzenia lustrzanej ściany. Niektórzy rezygnują z takiego rozwiązania,  gdyż jest ono dość drogie, dlatego ciężko będzie optycznie powiększyć małe wnętrze lub pokój. Można zatem skorzystać z innej możliwości i ozdobić wnętrze mniejszymi lustrami. Lustro w stylowej ramie może z powodzeniem zastąpić obraz, dobrze prezentuje się również lustro umieszczone nad stylowym kominkiem. W ciemnym i ponurym kącie świetne sprawdzą się małe zwierciadełka, odbijające światło i rozjaśniające najciemniejsze zakątki każdego pomieszczenia.