jak tanio i szybko odświeżyć kuchnię

Jak tanio i szybko odświeżyć kuchnie? – prosty remont

Jak tanio i szybko odświeżyć kuchnie? – wystarczy prosty remont i parę dodatków. Szczególnie Panie domu wiedza jak ważnym miejscem jest kuchnia. Mówi się ze to serce domu, które jednoczy rodzinę. To najczęściej tam rozpoczynamy nasz dzień, dlatego też kuchnia nie powinna nas zasmucać i przytłaczać. Ale jak zmienić w niej coś, jak odświeżyć małym nakładem finansowym i niewielka praca? To najczęściej Pani domu zadaje sobie takie pytania.


Jak małym nakładem finansowym odświeżyć kuchnię? 

Najłatwiej już przy samym projektowaniu kuchni zadbać o kilka szczegółów , które w przyszłości ułatwią wprowadzanie późniejszych zmian. Na przykład, zamiast tradycyjnych płytek wybrać naklejaną kolorową matę, którą szybko i łatwo można zmienić. Zdecydować się także na łagodny i uniwersalny kolor mebli, dzięki czemu jedynie pomalowanie ścian może dać nam ogromny i ładny efekt. Zamiast zasłonek można zainwestować w kolorową roletę, w której samemu co jakiś czas można wymieniać materiał.

Drobne zmiany, duże efekty

Ale co jeśli kuchnia już jest, ma płytki, a dobranie nowego koloru ścian jest bardzo trudne? Jest kilka prostych i tanich sposobów, dzięki którym uda się odświeżyć tanio i szybko każdą kuchnie.  Najszybsze i najprostsze to zmiana uchwytów w szafkach, niestety czasem, przy dużej kuchni może być to ciut kosztowne. Szybki a zauważalny efekt daje zmiana oświetlenia. Można zmienić żyrandol, lub cały klosz, ale także zainwestować w dość tanie oświetlenie pod szafkami wiszącymi, lub przy podłodze dzięki listwom LED-owym. Jeśli mamy gładkie kuchenne szafki można je ożywić naklejając na nie, na przykład kolorowe kwiaty, kółka lub paski. Nowym elementem mogą stać się zawieszone na ścianach rodzinne fotografie lub wydruki ładnych obrazów, tu liczy się już tylko Wasza kreatywność. Miłych zmian.