Jak urządzić przytulny pokój

Jak urządzić przytulny pokój? – pomysły i aranżacje

Jak urządzić przytulny pokój dzienny, aby poprawiał nasze samopoczucie? Chłodne, nowoczesne wnętrza są modne, ale mało kto będzie się w nich dobrze czuł. Ważne jest, by wnętrze było pełne ciepłej atmosfery i przytulne, tylko w takim większość osób będzie się czuć swobodnie i komfortowo. Przytulny wystrój wnętrza stworzą odpowiednio dobrane barwy, tkaniny i przedmioty ozdobne.


Jak urządzić przytulny pokój dzienny

Jeśli wnętrze ma być ciepłe i nastrojowe, to trzeba unikać w nim chłodnych barw. Doskonale sprawdzą się za to ciepłe kolory. Neutralne też pomogą stworzyć wymarzony wystrój wnętrza, jeśli dobierze się odpowiednio całą aranżację, warto jednak dodać jakieś akcenty w cieplejszych kolorach. Chociaż w wywoływaniu atmosfery przytulnego wnętrza dobrze sobie radzą ciemne kolory, to jeśli nie jest ono duże, należy ich unikać. Wybór jaśniejszych także sprawi, że wystrój wnętrza będzie przyjemny i nastrojowy, a nie spowoduje, że będzie się ono wydawać mniejsze.

Stworzenie przytulnego wnętrza wymaga odpowiedniego oświetlenia

Warto zadbać o zapewnienie we wnętrzu wielu źródeł światła oraz oświetlenia nastrojowego pomieszczeń. Dodatkowe oświetlenie poprawia estetykę i funkcjonalność wnętrza, sprawia także, że staje się ono przytulne. Wybór stylu aranżacji wnętrza nie ma aż tak dużego znaczenia. Nastrojowe wnętrze może tworzyć aranżacja w stylu klasycznym czy np. romantycznym, ale i w wielu innych, zależy to od sposobu wykorzystania tego stylu. I nowoczesny wystrój wnętrza może być przytulny, w zależności od wyboru wariantu tego stylu. Tworząc przyjemne wnętrze, nie można zapomnieć o tym wszystkim, co sprawia, że można się dobrze poczuć we wnętrzu. I włochaty dywan na podłodze, i stylowy świecznik, i rzeczy wykonane z wikliny. Wszelkiego typu ładne przedmioty uczynią wnętrze przyjemniejszym i bardziej przytulnym.