jak uzyskać trawnik we wzory

Jak uzyskać trawnik we wzory?

Najprostszy wzór jaki możemy łatwo uzyskać to równoległe pasy. Takie jakie widać na boiskach piłkarskich. Efekt taki otrzymamy stosując kosiarkę wyposażoną w wałek, który kładzie trawę w kierunku jazdy kosiarki. Przejeżdżamy wtedy kosiarką raz w jedną raz w drugą stronę. Możemy też po koszeniu trawy użyć wału, takiego jak przy zakładaniu trawnika. Tylko nie może być zbyt ciężki. Ma delikatnie przygiąć trawę bez zgniatania jej. Za pomocą wału możemy też uzyskać bardziej skomplikowany wzór, np. okolicznościowy napis.


Sposoby na trawnik we wzory

Innym sposobem na urozmaicenie trawnika jest koszenie trawy na różne wysokości. To także pozwala nam uzyskać ciekawy efekt trawnika we wzory. Używamy do tego kosiarki lub podkaszarki. Dla ułatwienia pracy i zwiększenia dokładności, możemy rozłożyć na trawie papierowy szablon.

Trzecim, najbardziej pracochłonnym sposobem, jest założenie trawnika od podstaw. Przygotowujemy glebę w sposób typowy dla trawnika z siewu. Następnie zaznaczamy na podłożu oczekiwany wzór. Po tym wysiewamy dwie różne mieszanki nasion traw. Najlepiej wolniej rosnąca mieszanka gazonowa i szybciej rosnące tzw. mieszanki uniwersalne lub sportowe. Można też wykorzystać mieszankę trawy z mikrokoniczyną. Jest to najbardziej trwały sposób uzyskania trawnika we wzory.

Ciekawie wyglądają też pasy niekoszonej trawy położone w bezpośrednim sąsiedztwie krótko strzyżonego, zadbanego trawnika. Taka ozdoba nadaje się do bardziej nieformalnej części ogrodu.

Wzory na trawniku są ozdobą nietrwałą ale bardzo oryginalną. Być może z powodu ważnej okazji warto się trochę potrudzić i zaskoczyć najbliższą nam osobę miłym napisem lub fajnym wzorkiem. Z pewnością zrobimy duże wrażenie.