Jak zaaranżować biały salon?

Jak zaaranżować biały salon?

Niezwykle często można usłyszeć o tym, iż białe wnętrza są pozbawione jakiejkolwiek wyobraźni czy polotu. Prawda jest taka, że jest całkowicie odwrotnie. Dlatego też jeżeli chcecie się o tym przekonać to warto, abyście dowiedzieli się jak prezentuje się aranżacja tego typu wnętrza, w której to kolor biały jest w stanie dominować.


Białe pomieszczenia – czy na prawdę takie złe?

Biała kolorystyka jest w stanie wyciszyć emocję, uspokoić myśli, a przy tym pobudzić wyobraźnie każdej osoby. Każdy w takim pomieszczeniu jest w stanie zyskać mentalność artystyczną. Dlatego, że tego typu wnętrza dają możliwość urządzania ich za każdym razem w nieco inny sposób.

Inaczej białe pomieszczenia mogą prezentować się po powrocie z pracy, a całkowicie odmienne w innym momencie. Wystarczy pozdejmować biżuterię, ozdobić nią lamp, porozwieszać szale oraz chusty na klamkach i krzesłach. Najciekawsze jest jednak to, iż największych zmian można doszukać się w momencie, gdy będą zachodziły zmiany w rytmie pór roku. W okresie wiosennym w oknach zaczną pojawiać się przezroczyste zasłony z lnu oraz atłasowe chwosty, a w wazonach pozostaną umieszczone tulipany oraz białe róże. W okresie letnim na stole będą znajdowały się limonki oraz pestki, które zostaną porozsypywane. Jeżeli zaś chodzi o zimę oraz jesień to ma założyć będzie można zasłony wykonane z bawełny mięsistej, albo z połyskliwego atłasu. Szyby będą mogły mienić się śnieżynkami, które zostaną powycinane z filcu. Dobrze też będą prezentowały się białe pióra, czy bombka ze szkła, która będzie pełnić rolę dodatkowej lampki i zapalać się będzie w momencie, gdy zacznie robić się ciemno.

Podłoga w kolorze białym

Deski podłogowe wykonane z dębu bielone są w większości fazowane, dlatego też może wydawać się, iż zaczną skrzypieć tak samo jak takie, które są kładzione na legarach. Obok wyspy kuchennej umiejscowiona jest karbidowa lampa górnicza, która świetnie komponuje się w takim wnętrzu. Dodatkowo warto zauważyć, iż świetnym pomysłem w przypadku piaskowanej podłogi założenie na krzesła koronnych skarpetek, które mogą zostać śnięte przy pomocy gumek frotek, dzięki czemu nie będą się rysować.

Taka aranżacja wyróżnia się na tle wielu innych, chociażby z tego względu, że białe wnętrze może prezentować się naprawdę niezwykle elegancko, czerpiąc dużo ze stylu klasycznego, czy też może prezentować się w taki sposób, że będzie mienił się nowoczesnością i czerpał z dzisiejszych kanonów mody. Białe wnętrza są tak elastyczne, że można dopasować je do zachcianek każdej osoby i to obojętnie jakiego rodzaju poglądy czy wizję się posiada.