Jak zyskać dodatkową przestrzeń użytkową w pomieszczeniu

Jak zyskać dodatkową przestrzeń użytkową w pomieszczeniu?

Dzięki antresoli jesteście w stanie powiększyć przestrzeń użytkową, która będzie znajdowała się w Waszym mieszkaniu i może pełnić naprawdę rozmaite funkcje, jak chociażby kącika telewizyjne, przestrzeni na sen, biblioteki, czy też miejsca na hobby. Ze względu na stworzenie podziału na dwa poziomy, można w znaczący sposób wzbogacić jej odbiór, gdyż otrzymuje się wtedy dwa punkty widzenia, jeden z góry, a drugi z dołu.  Jak więc zyskać dodatkową przestrzeń użytkową, nie zwiększając przestrzeni całkowitej?


Antresola – sposób na powiększenie przestrzeni

Antresola jest w stanie przyjąć integracji mieszkańców, a to z tego względu, że jeżeli będzie się na niej przebywało to nie będzie tracić się kontaktu z resztą domowników. Dodatkowo wzmaga również poprawę proporcji w mieszkaniach, które są zbyt małe, ale za to wysokie. Jeśli zaś zostanie ona zamontowana w starym domu to zyska się na tym, iż drewniana konstrukcja dachu będzie lepiej czytana.

Funkcja antresoli w głównej mierze jest zależna od tego jak duża ona jest. W pomieszczeniach, które nie są zbyt wielkie może być ona wykorzystywana jako przestrzeń dodatkowe, na której to istnieje możliwość zorganizowania miejsca do pracy, albo jak to w większości przypadków bywa przestrzeni sypialnianej. Warto zauważyć, iż niewielkie antresole ze względu na swoja konstrukcję są w stanie przypominać dodatkowe meble, półkę z drewna, albo ze stali, a zdarza się również tak, że gdy stracą funkcję dodatkowej pokoju, zostaną potraktowane jako schowek.

Zadbaj o bezpieczeństwo 

Jeżeli chodzi o niezbyt duże przestrzenie, które mają miejsce w przypadku antresoli to możecie zdecydować się na to, aby oprzeć ją na belkach, które można umiejscowić w ścianie, dzięki czemu nie będzie potrzeby na zastosowanie kolejnych filarów nośnych, które po tym jak zostaną zamaskowane będą prawie, że niewidoczne. Najmniej popularne są antresole, które zostały podwieszone do stropu w danym budynku, a to z tego względu, iż łatwo może dojść do przeciążenia.

To w jaki sposób dobranie zostanę materiały do stworzenia antresoli będzie w gruncie rzeczy zależne od tego jaką stylistykę prezentuje sobą wnętrze, czy rezultatów, na których Wam zależy i oczywiście od tego jaką wielkością się dysponuje. Warto mieć na uwadze, iż w większości przypadków stosowane są materiały drewniane, żelbetonowe oraz metalowe, a wszystkie trzy wymienione cechują się różną wytrzymałością.

Kiedy komuś zależy na posiadaniu antresoli, która cechuje się dosyć wysokim standardem to stosuje się w takim przypadku tafle zbrojonego i hartowane szkła, który są oprawione w ramy z metalu oraz luksfery.

Odpowiednie światło – wizualne powiększenie pomieszczeń

Pamiętajcie, że chociaż antresola jest blisko sufitu to światło górne będzie się źle prezentowało, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie halogenów czy kinkietów, ponieważ dadzą one możliwość stworzenia przestrzennej rzeźby. Oświetlenie cechuje się tym, iż zależne jest od funkcji, które antresola ma spełniać.