Jaką podłogę wybrać do mieszkania lub domu?

Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

Jaką podłogę wybrać do mieszkania lub domu, aby była to inwestycja dobra inwestycja? Chcesz aby twoje wnętrza kojarzyły się z pięknym pałacem? Obecnie w sklepach dostępne jest mnóstwo klasycznych wzorów płytek ceramicznych i podłóg drewnianych, które pozwalają na naśladowanie niesamowitych i inspirujących wnętrz dawnych rezydencji. Masz możliwość ułożenia parkietu w formie kwadratów lub w cegiełkę, natomiast ceramiczne płytki podłogowe możesz urozmaicić oryginalnym wzorem.


Jaką podłogę wybrać do salonu?

Aby uzyskać oryginalny wygląd swojego salonu wybierz inną formę parkietu niż popularna jodełka. Zaczerpnij pomysły z dawnych pałacowych parkietów, które układane były z deseczek wielu gatunków drewna w geometryczne wzory. Najpopularniejszą formą było tworzenie przez nie obramień blisko ścian, a rozet w środkowej części pomieszczenia.

W dzisiejszych czasach możemy zdecydować się między innymi na idealny do klasycznego wnętrza parkiet taflowy tworzący wzory ułożone z dużych tafli drewna przyklejanych do podłogi. Opcję stanowi także wybór oryginalniejszej formy ułożenia klepek niż najpopularniejsza jodełka. Może to być między innymi w stylu deski pokładowej, w cegiełkę lub kwadraty.

Z klasycznym stylem nierozerwalnie łączy się kolonialny wystrój wnętrz. Istotny element takiego wystroju stanowi egzotyczne drewno, które jest teraz bardzo łatwo dostępne. Ma ono ogromne bogactwo kolorystyczne oraz usłojenia. W ten sposób osiągamy większe możliwości w doborze klasycznych podłóg do naszych wnętrz.

Jaką podłogę wybrać do łazienki bądź kuchni?

Planując wygląd wnętrza, w którym znajdować się będą płytki ceramiczne, pamiętajmy o możliwości urozmaicenia podłogi pojedynczymi insertami czyli wzorzystymi płytkami, które umieścimy pomiędzy gładkimi. Zachowamy w ten sposób klasyczny styl pomieszczenia wprowadzając oryginalność i indywidualizm wnętrza.

Monotonność ścian także można złamać układając dekory – wzorzyste pasy płytek zlokalizowane na skraju ściany. Dostępne są wzory inspirowane klasycznymi, antycznymi wzorami, takimi jak: meander, ornament falowy lub inny pasowy. We wnętrzach klasycznych marmurowa posadzka lub dywany zazwyczaj powtarzały motyw umieszczony na suficie.

Wybierając idealną podłogę do swojego domu znajdź wzór, który podkreśli niepowtarzalny charakter twoich wnętrz. Inspiracja zaczerpnięta z klasyki sprawi, że pomieszczenia staną się eleganckie, zyskają domowy klimat niesamowity wygląd, który będzie cieszył oko przez długie lata. Znajdź odpowiednią podłogę dla siebie wśród wielu dostępnych na rynku możliwości.