Meble drewniane do salonu nowoczesne

Meble drewniane do salonu nowoczesne – inspiracje

Nowoczesne meble drewniane do salonu cechuję minimalizm i prostota. Gdy szukamy odpowiednich mebli do naszych wnętrz kierujemy się wieloma kryteriami. Są to między innymi piękne wzornictwo, oryginalność, funkcjonalność oraz komfort. Każdy z nas posiada indywidualne preferencje i upodobania. Jednak istotną rzeczą jest pamiętanie, że użytkowe walory mebli, a przede wszystkim ich trwałość są bezpośrednio uzależnione od jakości materiałów oraz klasy produkcji danej kolekcji.


Meble drewniane do salonu nowoczesne – na co zwracać uwagę?

Na rynku dostępne jest mnóstwo propozycji meblowych o rozmaitej jakości. Szeroki wachlarz dostępnych możliwości powoduje, że mamy ogromne problemy z dokonaniem właściwego wyboru, przez co często skuszeni odpowiadającym nam wzornictwem decydujemy się na nabycie kolekcji, w której jakość wykonania nie jest na najwyższym poziomie. Klasa wykorzystanych materiałów, sposób połączenia poszczególnych części konstrukcji, stateczność oraz sposób w jaki zostały wykończone warunkują wytrzymałość i bezpieczeństwo korzystania z mebli.

Wysoka wytrzymałość zakupionych mebli jest ich bezcenną cechą. Uzależniona jest ona przede wszystkim od jakości zastosowanych materiałów. Najwyższą klasę gwarantuje wykorzystanie przy tworzeniu mebli z litego drewna z udziałem naturalnych oklein. Drewno posiada niepowtarzalny wygląd, jest przyjemne w dotyku, trwałe i bezpieczne, a przy tym jako naturalny surowiec przyjazne dla człowieka.

Wykorzystanie drewna i jego przetworów do produkcji mebli to najlepszy wybór gwarantujący wysoką satysfakcję klienta. Właściwie wybrane drewno nie jest jedynym wyznacznikiem jakości produktów. Stawiając na bezpieczeństwo użytkowania meble wykonuje się w technologii lakierów wodnych. Zminimalizowana zostaje zawartość nieprzyjaznych zdrowiu substancji dzięki zastąpieniu szkodliwych rozpuszczalników produktami na bazie wody. Lakiery takie tworzą niesamowitą fakturę, która podkreśla rysunek słojów drewna.

Wytrzymałość mebli drewnianych w naszym mieszkaniu

Drewniane meble łączą w sobie wytrzymałość litego drewna (bukowego – ze względu na jego gęstość) oraz okleiny naturalnej. Daje to większą trwałość niż w przypadku produktów stworzonych na bazie płyty wiórowej i folii. W najsolidniejszych meblach zarówno elementy znajdujące się na zewnątrz jak i wewnątrz powinny być perfekcyjnie wykonane. Z tego powodu warto zajrzeć do szuflady, pod blat stołu, czy obejrzeć tył szafy aby ocenić jakość danego mebla. Każdy element powinien być idealnie spasowany, nawet taki wycięty pod skosem.

Istotne także aby okucia były wysokiej jakość gwarantując możliwie jak najłatwiejsze otwieranie i zamykanie drzwi szaf oraz szuflad. Wyposażone są one w solidne zamki baskwilowe, mocowane w trzech punktach. W przypadku tradycyjnych mebli tylko w jednym, dzięki czemu niezwykle ciężko je uszkodzić lub wyłamać. Ma to bardzo ważne znaczenie, kiedy urządzamy w naszym mieszkaniu domowe biuro. 

Trwałe i solidne meble posiadają konkretne wartości dla użytkowników. Jeśli więc chcielibyśmy użytkować zakupionych mebli, bez zbędnych usterek przez długie lata, podczas wyboru weźmy pod uwagę nie tylko ich wygląd ale także jakość materiałów oraz sposób wykonania całej kolekcji.