Nowoczesne lodówki wolnostojące jaką wybrać

Nowoczesne lodówki wolnostojące jaką wybrać?

Nowoczesne lodówki wolnostojące jaką wybrać do naszej kuchni? Lodówki nowej generacji nie tylko potrafią chłodzić i mrozić, ale mają szereg funkcji, które z założenia mają ułatwić użytkownikom życie, zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie trzeba chyba dodawać, że nowoczesne lodówki mają też interesującą stylistykę, która czyni z nich sprzęty estetyczne i można w łatwy sposób odświeżyć kuchnię.


Wybór odpowiedniej lodówki

Trzeba powiedzieć, że wybór odpowiedniej dla danego domu lodówki obejmować powinien przede wszystkim decyzję co do jej pojemności. Wielkość lodówki musi odpowiadać ilości domowników oraz temu, jak często dokonują oni zakupów. Im rzadziej chodzimy na zakupy, tym więcej miejsca potrzebujemy w lodówce na przechowywanie zapasów jedzenia. Kolejna decyzja powinna obejmować wielkość zamrażalki.

Duża komora mrożąca jest adresowana do osób, które często przygotowują większe ilości jedzenia i mrożą je. Z drugiej strony, duża lodówka będzie zbędna dla jednoosobowego gospodarstwa domowego. Na dodatek, jej pobór prądu będzie stanowczo zbyt duży, jak dla jednej osoby. O wiele bardziej ekonomicznie będzie wówczas kupić małą lodówkę.

Nowoczesne lodówki wolnostojące jaką wybrać w 2019 roku?

Nowoczesne lodówki mogą mieć dwa agregaty chłodzące. Głównym atutem jest możliwość korzystania tylko z jednej części urządzenia – np. tylko z chłodziarki lub tylko z zamrażarki. Pozwala to na wyłączenie pustej chłodziarki kiedy wyjeżdżamy z domu na dłużej. Pozostawienie włączonej zamrażarki, w której zgromadziliśmy pewne zapasy.
Trzeba powiedzieć, że za model posiadający dwa agregaty przyjdzie nam zapłacić nieco więcej. Nowe lodówki mogą być wyposażone ponadto w dwa termostaty, pozwalające na ustawienie osobno temperatury w chłodziarce i zamrażarce.

Nowoczesne lodówki bardzo łatwo się czyści, a to z uwagi na to, że ich ścianki są gładkie, pozbawione zakamarków, w którym zwykł gromadzić się brud. Większość półek i pojemników wyjętych z lodówki można umyć w zmywarce.
Kupując lodówkę powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy ma ona wystarczająco pojemne szuflady na warzywa, nóżki o regulowanej wysokości, zdejmowane drzwi z możliwością przełożenia klamek, półki na drzwiczkach ze swobodną regulacją wysokości oraz szeroki balkonik, przeznaczony na duże butelki.

Nowoczesne lodówki są energooszczędne

Nowej generacji lodówki mają energooszczędną konstrukcję, co oznacza, że czerpią one minimalną wartość energii elektrycznej. Należą one do klasy efektywności A, co oznacza, że są one wysoce ekonomiczne.

Do interesujących i niezwykle przydatnych funkcji nowoczesnych lodówek zalicza się automatyczne rozmrażanie. Zewnętrzny panel umożliwiający sterowanie funkcjami lodówki. Półki wstępnego mrożenia, akumulatory zimna, dozowniki do lodu i zimnej wody umieszczone w drzwiczkach. Ponadto szybkie zamrażanie, system bezszronowy „no-frost”, jak również specjalne, podwieszane półki na butelki.