rolety drewniane i fasadowe

Żaluzje drewniane i fasadowe – zalety

Nie każdy z nas ma przyjemność mieszkać w okolicy, w której jeden człowiek nie bardzo interesuje się drugim. Czasami trafiamy na takich sąsiadów, że nasza prywatność jest mocno zaburzona. Niekiedy potrafią nam nawet zaglądać w okna, żeby dowiedzieć się, co ciekawego się u nas dzieje. Najlepszym sposobem na takie osoby są żaluzje.


Żaluzje drewniane na ciekawskich sąsiadów

Metoda bajecznie prosta, a jakże skuteczna. Ani w dzień, ani tym bardziej wieczorem nie musimy się obawiać ciekawskich spojrzeń skierowanych prosto w nasze okna. Żaluzje skutecznie ochronią nas przed wścibskimi sąsiadami i zapewnią należyty stopień prywatności. Może się to wydawać z pozoru dziwnym pomysłem, bo dlaczego my w we własnym domu czy mieszkaniu mamy się dostosowywać do kogoś, ale niestety czasami tłumaczenie i zwracanie uwagi niewiele daje, bo ludzie niestety nie reagują nawet na jawne wytykanie im błędów.

Nie ma co popadać w skrajności, lepiej wziąć ich na sposób, kupić ładne żaluzje i mieć wścibskich sąsiadów z głowy. I ich serce będzie spokojniejsze, kiedy nie zobaczą zbyt dużo i nasze nerwy będziemy mogli trzymać na wodzy, słowem jest to doskonałe rozwiązanie. Kogo to jednak nie przekonuje, niech zastanowi się, czy istnieje inny, równie skuteczny sposób utarcia nosa natrętnym sąsiadom w sposób delikatny, aczkolwiek na tyle skuteczny i sugestywny, żeby rozwiązać problem raz na zawsze.

Skuteczna ochrona przed słońcem?

Jeśli chcesz zaciemnić pomieszczenia w swoim domu, to powinieneś przyjrzeć się ofercie żaluzji wewnętrznych, jaka dostępna jest obecnie na rynku. Zastosowanie samych zasłon często bywa niewystarczające. Zasłony zajmują również dodatkowe miejsce, co w przypadku małych pomieszczeń jest niewskazany, gdyż pomniejsza je optycznie.

Żaluzje wewnętrzne podzielić możemy na kilka rodzajów. Wyróżnić można żaluzje poziome. Mogą być one wykonane z drewna lub też z aluminium. Drugi rodzaj to żaluzje pionowe, nazywane również wertikalami. Te swoje zastosowanie znajdują przeważnie w urzędach i różnego rodzaju biurach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby takie właśnie żaluzje zamontować sobie w domu.

Żaluzje wewnętrzne cechują się możliwością regulacji ilości wpadającego przez nie światła słonecznego. Regulować je możemy, poprzez zmianę kąta nachylenia lameli ( listewek). Korzystanie z żaluzji skutkuje również obniżeniem temperatury w pomieszczeniu, co jest dodatkowym atutem szczególnie latem. Żaluzje wewnętrzne umożliwiają nam również regulację poziomu zasłonięcia okna, zatem nie musimy zawsze zakrywać go całego. Stanowią one doskonałą osłonę przed wzrokiem innych ludzi. Nie możemy również zapominać o tym, że odpowiednio dobrane żaluzje będą doskonałym wykończeniem oraz elementem ozdobnym naszego mieszkania lub domu.

Jakie żaluzje pionowe wybrać?

Jeśli potrzebujesz zaciemnić pomieszczenia, być może odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie jest użycie żaluzji pionowych zamiast tych tradycyjnych.Żaluzje pionowe doskonale sprawdzają się zarówno w domach, jak i biurach oraz hotelach. Stanowią one gustowne wykończenie wnętrz, a zarazem są barierą przed światłem którą możemy regulować. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama żaluzji.

Możemy wybierać w różnych wzorach, kolorach oraz technologiach w jakich zostały wykonane. Dzięki temu możemy dopasować żaluzje pionowe do praktycznie każdego typu pomieszczenia. Bardzo często można spotkać się z żaluzjami pionowymi wykonanymi z poliestru ( czasem z domieszką bawełny). Ich funkcjonalność jest praktycznie taka sama jak żaluzji poziomych.

Dostępna jest bardzo duża gama wzorów i kolorów. Drugi typ, to żaluzje wykonane z drewna. Spotkać możemy takie wykonane z litego drewna, które gwarantują całkowite zaciemnienie pomieszczeń, jak również takie wykonane z fragmentów drewna połączonych za pomocą nici. Nie powodują one całkowitego zaciemnienia, za to rozpraszają światło w przyjemny sposób.Na rynku można spotkać też żaluzje wykonane z wolno wiszących sznurków, połączonych w lamele.

Te również dostępne są w wielu kolorach. Dodatkowym atutem jest fakt, że można swobodnie poruszać się w och obrębie.Wybierając żaluzje pionowe pamiętajmy zatem o tym, że dostępnych jest wiele opcji, dlatego warto dobrać taką, która najbardziej będzie odpowiadać naszym wymaganiom.

Gdzie kupić dobre żaluzje drewniane?

Ostatnio coraz modniejsze żaluzje drewniane, są jedną z najładniejszych dekoracji okien. Rynek pełen jest różnych modeli i producentów co daje nam, klientom, szeroki wybór asortymentu. Warto jednak pamiętać, aby nie kupować ich w ciemno. Przed zakupem powinniśmy przyjrzeć się dokładnie ich specyfikacji i porównać ze sobą dostępne modele. Oto dwa ważne elementy, na które należałoby zwrócić uwagę dokonując zakupu żaluzji drewnianych.

Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj drewna, z jakiego wykonane są żaluzje drewniane. Najpopularniejszym rodzajem drewna jest lipa kanadyjka. Jest ona używana do produkcji żaluzji ze względu na brak sęków i gładką powierzchnię. Lipa kanadyjka jest również wytrzymała i odporna na zmiany temperatury.

Drugim godnym polecenia drewnem jest afrykańskie drewno Abachi. To posiada jednak wzór drewna, więc jeśli zależy nam na gładkich żaluzjach powinniśmy wybrać te z lipy kanadyjki.Drugim czynnikiem którym powinniśmy się kierować podczas wybierania żaluzji drewnianych jest powłoka jaką zostały pokryte.

Te najtańsze modele często pokrywane są wątpliwej jakości powłokami, które podatne są na zmiany barwy. W praktyce oznacza to, że kolor żaluzji, który sobie wybraliśmy, po jednym sezonie letnim może ulec przebarwieniu.Pamiętajmy, aby przed zakupem zawsze zwracać uwagę na te dwie kwestie. Pozwoli nam to wybrać produkt wysokiej jakości.